Fumigacja inaczej gazowanie domu

Fumigacja inaczej gazowanie domu to podstawowy i najskuteczniejszy sposób zwalczania szkodników drewna w więźbie dachowej w domach murowanych, w domach drewnianych, w konstrukcji drewnianej w domach typu „kanadyjczyk”, czy innych domach w których drewno zostało porażone przez szkodniki drewna a jest zabudowane, niedostępne.

Fumigacja domu polega na zlikwidowaniu szkodników przy użyciu gazu – fosforowodoru PH3 który musi być profesjonalnie zaaplikowany do wnętrza domu po uprzednim właściwym przygotowaniu oraz uszczelnieniu obiektu.

Najważniejsze zalety fumigacji domu

  • Zwalczanie szkodników w drewnie niedostępnym dla preparatu xilix gel, zabudowanym lub pokrytym powłokami uniemożliwiającymi zastosowanie preparatów i innych metod;
  • Likwidacja wszystkich rodzajów szkodników drewna;
  • Zwalczanie drewnojadów we wszystkich postaciach: jaja, larwy, poczwarki, osobniki dorosłe;
  • Najskuteczniejszy sposób zwalczania szkodników drewna;
  • Nie powoduje odbarwień drewna.

Etapy i czas trwania fumigacji domu

Gazowanie domu poprzedzone jest przygotowaniem obiektu oraz oznakowaniem terenu. Po czym następuje uszczelnienie obiektu przy użyciu gazoszczelnych folii i profesjonalna aplikacja gazu. Gaz w okresie karencji rozpręża się likwidując szkodniki. Po okresie karencji następuje odwietrzenie, kontrolne końcowe pomiary stężenia gazu oraz ozonowanie, po czym w pełni bezpieczny obiekt zostaje oddany do użytkowania.

Czas trwania zabiegu zależy od przyjętej technologii gazowania (technologia DREVPOL) i zazwyczaj wynosi od 7 do 12 dni. Zabieg przeprowadza się w miesiącach ciepłych co do zasady w temperaturze powyżej 12-14 stopni Celsjusza.